ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WIELKIM KONKURSIE DCU
W dniach 15 - 24 września wyruszymy po raz drugi w podróż po zachwycających lecz mniej znanych rejonach naszej części Europy. Na wyprawę zabierzemy Agentów, którzy w okresie II – VIII 2017r. osiągną najlepsze wyniki sprzedaży w DCU.
W 2015 roku, naszych najlepszych Partnerów zabraliśmy na wycieczkę do Rumunii i Węgier, dając początek cyklowi podróżniczemu o nazwie "Odkrywaj z DCU nieznane zakątki Europy". Przez tydzień przemierzaliśmy najciekawsze zakątki kraju zamieszkanego przez potomków Rzymian oraz degustowaliśmy wina z najznamienitszych tokajskich winnic. W tym roku zaplanowaliśmy dla naszych Partnerów coś jeszcze bardziej ekscytującego...
Nasz 9-dniowy wyjazd zaczniemy od zwiedzania Lwowa, następnie przez Złoczew, Międzybórz i Latyczów dotrzemy do Humania, by już kolejnego dnia dotrzeć do Odessy, gdzie zaplanowaliśmy 2 noclegi. Zwiedzimy stepy akermańskie z Akermanem i Izmaiłem, następnie przez Republikę Mołdawii dotrzemy do rumuńskiej Tulczy. Kolejny cały dzień spędzimy w rejsie deltą Dunaju. Babadag, Enisali, Dobrudża, to nazwy miejscowości, które zwiedzimy po drodze do Bukaresztu, w którym przewidzieliśmy kolejny nocleg. Ze stolicy Rumunii jadąc do Transylwanii zwiedzimy monastyr Cozia, a następnie dotrzemy do Rimetea, gdzie przygotujemy moc atrakcji z pożegnalną, regionalną kolacją oraz degustacją śliwowicy włącznie.
Zobaczymy to wszystko już w połowie września...
Dawna stolica Galicji a dziś jedno z najważniejszych ukraińskich miast ma do zaoferowania niezwykle dużo. Jego wielowątkowa historia sprawia, iż Lwów należy do najbardziej intrygujących miast Środkowej Europy. To stąd rozpoczniemy naszą wyprawę od przemierzenia wielkich przestrzeni historycznego podola zatrzymując się w niezwykle intrygujących miejscach.
Międzybóż to dziś niewielkie, kresowe miasteczko, w którym zachowała się wielka twierdza broniąca rubieży Rzeczypospolitej od napaści Turków czy Tatarów. Jest to zarazem miejsce, w którym urodził się rabin Nachman z Bracławia. Tu też osiadł Israel Baal Szem Tow, twórca chasydyzmu.
Kolejny dzień podróży rozpoczniemy od spaceru po Zofiówce słynnym parku romantycznym stworzonym w XVIII w. przez Szczęsnego Potockiego dla swojej żony, Zofii. O Zofiówce pisali współcześni poeci i literaci. Do dziś park robi wielkie wrażenie u zwiedzających.
Jadąc na południe Dzikich Pól dotrzemy wreszcie do nadczarnomorskiego Jedysanu i jego najważniejszego miasta, Odessy.
Odessa to miasto które warto odwiedzić chociaż raz w życiu. Miasto stworzone przez Rosjan w czasach największej prosperity Imperium do dziś zachowało kosmopolityczny klimat widoczny także w zachowanej architekturze i imponującym układzie urbanistycznym.
Odessa to miasto które warto odwiedzić chociaż raz w życiu. Miasto stworzone przez Rosjan w czasach największej prosperity Imperium do dziś zachowało kosmopolityczny klimat widoczny także w zachowanej architekturze i imponującym układzie urbanistycznym.
Następnego dnia będziemy kontynuować podróż na południe, aby przez Budziak i stepy Akermanu, skrawek Mołdawii dotrzeć do rumuńskiej Dobrudży. Akerman, znany dziś pod nazwą Białogrodu Dniestrowskiego, do dziś zachwyca wspaniale zachowaną mołdawsko-turecką twierdzą położoną u ujścia Dniestru do Morza Czarnego. Na południu Budziaku, nad Dunajem położony jest Izmaił kolejna twierdza turecka, którą zdobyły rosyjskie wojska Suworowa. Po przejechaniu skrawka Republiki Mołdawii wjedziemy do rumuńskiej części tego regonu, aby przez przeprawę promową na Dunaju zlokalizowaną w Gałaczu dotrzeć do dobrudżańskiej Tulczy.
To zaledwie fragment planu naszej wyprawy, ale mamy nadzieje, że zachęci Państwa do wspólnej zabawy. Z czasem będziemy zamieszczać tutaj kolejne szczegóły trasy oraz opisy miejsc jakie zobaczymy. Obiecujemy przygodę jakiej nie spotkacie nigdzie indziej.